بوتاکس که اولین بار برای درمان سردردهای عروقی مثل میگرن استفاده میشد، پس از چندی با وقوف بر این امر که به طور موقت چروک های صورت را از بین می برد، اینک پر طرفدارترین روش کاربرد زیبایی در تمام دنیا را تشکیل می دهد.

چروک های صورت بر دو نوع هستند: داینامیک و استاتیک
بوتاکس فقط روی چروک های داینامیک موثر است

اثر بوتاکس در بیماران مختلف متفاوت است و طول مدت اثر از 3 تا 6 ماه است و در برخی بیماران حتی تا 1 سال هم ماندگاری داشته است.

غیر از اثر بوتاکس در چروک های صورت از اثر ضد تعریق ان در بیماران هایپرهیدروز که تعریق فراوان کف دست و پا، زیر بغل دارند هم استفاده می شود.

احتیاطات پس از تزریق بوتاکس:
خم نکردن سر تا 4 ساعت / عدم استفاده از آب داغ تا یک هفته / خودداری از ورزش های سنگین، سونا و حمام بخار

عوارض:
اگر توسط افراد غیر پزشک تزریق شود عوارضی مثل غیر قرینگی صورت، ظاهر ماشینی و غیر انسانی به صورت می دهد.

تزریق بوتاکس روی خطوط و چین و چروکی اثر میکند که با اخم کردن یا بالادادن ابروها و … ایجاد شوند، اما وقتی به طور مثال رد خطوط پیشونی در صورت هست، بوتاکس روی این خطوط اثری ندارد، برای همین هم میشود این خطوط عمیق را با تزریق ژل پر کرد یا اینکه برای جلوگیری از عمیق تر شدن این خطوط از نخ های جوانساز مونو استفاده کرد

نخ های مونو ‏Mono  از یک تک رشته نخ ‏PDO تشکیل شدند، ‏PDO مخفف Poly Di Oxanone هست که‌ ماده سازنده این نوع نخ هاست، که صاف هستند و بدون پیچ و خار هستند، صاف هستند چون جنبه جوانسازی دارند، آنهایی که پیچی هستند برای پر کردن و حجم دادن به قسمت های فرورفته هستند و آنهایی که خاردار هستند، به بافت پوست گیر می کنند و برای همین برای لیفت دادن استفاده میشوند.

بعد از اینکه نخ در پوست کار گذاشته میشود به عنوان جسم خارجی شناخته میشود و بدن در اطراف آن شروع به کلاژن سازی میکند، نخ پس از ۳ تا ۶ ماه جذب میشود اما شبکه کلاژنی ایجاد شده باقی میماند و‌ موجب جوانسازی و پیشگیری از عمیق تر شدن خطوط پیشونی میشود
کلینیک ملل

نمونه کارهای تزریق بوتاکس

کلینیک ملل

خدمات تزریق بوتاکس

رفع خطوط اخم / پیشانی/ کنار چشم / خط اندوه

1

بوتاکس ابرو

2

بوتاکس خط افقی گردن

3

ارتقاء بوتاکس میگرن

4

رفع تعرق کف دست و پا و زیربغل

5

ویزیت و مشاوره رایگان تزریق بوتاکس 76704478 | 76704462 - 021 موبایل و واتساپ: 09123002355

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *