جنس نخ از پلی دی اکسانون به طور اختصار PDO (Polydioxanone) میباشد که به نوعی نخ بخیه هستند و به مرور زمان قابل جذب هستند، انواع نخ به ترتیب زیر میباشد:

 • 1- نخ PDO ساده:
  استفاده از این نوع نخ موجب لیفت نمیشود بلکه باعث میشود کیفیت پوست بهبود پیدا کند؛ به خصوص بعد از سنین یائسگی که تعداد فیبروبلاست های درم که مسئول سنتز کلاژن و الاستین هستند به طور دراماتیکی کاهش پیدا میکنند، وقتی از نخ PDO ساده استفاده میکنیم باعث میشود بدن نسبت به نخ مثل یک جسم خارجی عمل کند و برعلیه آن شروع به سنتز کلاژن و الاستین کند، در نتیجه در اطراف نخی که استفاده شده بافت فیبروزی تشکیل میشود و در نهایت بهبود کیفیت پوست تامین شود.

 • 2- نخ پیچی یا Screw:
  تکنولوژی این نخ ها به صورتی است که دو نخ به هم پیچیده شده اند، با استفاده از نخ های پیچ دار چون التهاب بیشتری ایجاد میکنند، اثر بیشتری برای پر کردن دارند، این اثر پر کردن با تزریق فیلر متفاوت است؛ به این معنا که برای پر کردن خطوط و چروک های ریز پوست میتوان از این نوع نخ ها استفاده کرد.

 • 3- نخ های خاردار یا Cog:
  نخ های خاردار یا نخ کاگ بر اساس اینکه خارهایشان در چه جهتی باشند درست مثل اینکه سوزنی را نخ کرده باشیم، سوزن در بافت پوست میرود و در میاید و نخ در بافت میماند و این کار به لیفت پوست و حالت کشش پوست کمک میکند، اثر فوری استفاده از نخ لیفت در همان لحظه انجام کار قابل مشاهده است اما اثر اصلی پس از گذشت سه چهار ماه خودش را نشان میدهد.
لیفت صورت با نخ دو سوزنه
 • 4- نخ های دو سوزنه:
  استفاده از نخ های دو سوزنه (double needle pdo thread) لیفت موثری را موجب میشوند. پس از نشانه گذاری، پزشک نخ را جاگذاری میکند، چیزی که موجب لیفت بهتر این نوع نخ نسبت به نخ های کاگ میشود این است که امتداد این نخ نیز مانند نخ های کاگ خاردار است اما در وسط آن به اندازه دو سانتی متر خاری وجود ندارد به این معنی که در حین کار این دو سانت مانند بخیه عمل میکنند و همین امر موجب لیفت تاثیر گذار این نخ میشود، پس از جاگذاری نیز انتهای نخ ها بریده شده و نخ در زیر بافت پنهان میشود.
 • 5- نخ سیلوئت یا silhouette:

  ماده اصلی نخ سیلوئت، پلی L-لاکتیک اسید (PLLA) است که مخروط های موجود بر روی آن چربی های زیر جلدی را محکم نگه داشته و موجب لیفت پوست میشوند.
  نخ های لیفت در بهترین حالت دو سال ماندگاری دارند و بعد از آن باید تقویت شوند.به طور کلی هرچه تعداد نخی که به کار میرود بیشتر باشد، نتیجه لیفت بهتر و اثر آن ماندگارتر است.

  علاوه بر این موضوع تاثیر روش لیفت با نخ بستگی زیادی به نوع پوست مراجعه کننده دارد. در مواردی که صورت سنگین باشد و چربی زیاد داشته باشد، نسبت به فردی که صورت سبک تر و لاغرتری داشته باشد، اثر لیفت مد نظر با تعداد نخ بیشتری به دست می آید

لیفت ابرو با نخ

فاکس آیز، چشمان روباهی یا چشمان گربه ای که این روزها ترند شده، اگر بخواهید به صورت دائمی باشد تنها با جراحی چشم انجام نمیشود بلکه نیازمند جراحی لیفت پلک، جراحی لیفت شقیقه و جراحی لیفت ابرو با هم است. لیفت چشمی که با نخ کاگ یا دو سوزنه انجام میشود دائمی نیست و ماندگاری آن در بهترین حالت دو سال است (کاملا بستگی به جنس پوست و فرم آناتومیک چشم فرد دارد) و پس از آن باید تقویت شود.

لیفت بینی با نخ

هنگامی که فرد به هیچ وجه قصد انجام جراحی بینی را ندارد میتوان با نخ لیفت، نوک بینی را لیفت کرد. ماندگاری این روش به این صورت است که هر سه ماه یکبار باید تجدید شود.

کلینیک ملل

ویزیت و مشاوره رایگان لیفت با نخ 76704478 | 76704462 - 021 موبایل و واتساپ: 09123002355

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *