روش های درمان ریزش مو

در کتاب های پزشکی ریزش بیش از صد عدد تار مو در یک روز را ریزش مو خوانده اند. علل ریزش مو می تواند بسیار متفاوت باشد: بلافاصله پس از زایمان، متعاقب شیر دهی، در زمینه بیماری های مزمن مثل دیابت، فشار خون بالا، بیماری های سیستم ایمنی، بیماری های غدد مثل اختلالات غده تیروئید، پس از یک بیماری عفونی تب دار، استرس و کم خونی، رژیم های لاغری و ...

در ویزیت اول ابتدا باید ریزش موی بیمار ثابت شود، سپس پس از معاینه کف سر، باید برای بیمار آزمایش از نظر کم خونی و اختلالات تیروئید درخواست شود، اگر بیمار در آزمایشش اختلالی مشاهده شود، قاعدتا با درمان آن اختلال ریزش موی بیمار هم کاهش خواهد یافت، در صورتی که آزمایشات بیمار نرمال باشد میتوان برای بیمار درمان های مختلف بر اساس نوع ریزش مو توصیه کرد.

درمان های مختلف ریزش مو

ریزش مو معمولا به دو دسته ی بزرگ مردانه و غیر مردانه تقسیم می شود.  در ریزش موی مردانه، درمان بر اساس تجویز داروهای ضد هورمون مردانه خواهد بود، درمان هایی مثل مصرف قرص فیناستراید خوراکی و ماینوکسیدیل موضعی. طبیعی است مصرف خوراکی هر دارویی در کنار آثارش، اثرات جانبی ناخواسته ای هم دارد، برای اینکه از نهایت تاثیر دارو استفاده کنیم و دچار عوارض نشویم، می توانیم دارو را به صورت تزریق موضعی کف سر که به آن اصطلاحا مزوتراپی سر می گویند انجام دهیم.

1- مزوتراپی

مزوتراپی به معنای درمان در مواضعی از بدن است که از مزودرم جنینی منشا گرفته است، یعنی در مزوتراپی توجیه بر این است که اگر مریض ما دچار ریزش موی آندروژنی است، به جای مصرف خوراکی فیناستراید (پروپشیا) که دارای عوارض جانبی فراوانی است، آن را به صورت میکرودوز در کف سر تزریق کنیم و هیچ گونه عارضه جانبی خاصی به بیمار تحمیل نکنیم.

2- کربوکسی تراپی

درمان دیگر ریزش مو انجام کربوکسی تراپی است که دارای تاییدیه از FDA سازمان غذا و داروی آمریکا می باشد، مطالعات نشان داده که تزریق گاز دی اکسید کربن در کف سر موجب افزایش خون رسانی و افزایش اکسیژن رسیده به فولیکول های مو و افزایش ضخامت مو و کنترل ریزش مو می شود.

 

3- کاشت مو

اساس کاشت مو بر این اصل استوار است که موهای منطقه ی U شکل پشت سر بیمار، گیرنده برای هورمون مردانه ندارد، پس اگر آن ها را برداشت کرده و در مناطق طاس بیمار بکاریم، دیگر افزایش هورمون مردانه باعث ریزش آن نخواهد شد، موهای کاشت شده دارای رشد طبیعی بوده و قابل رنگ کردن و سشوار کشیدن است.
روش های برداشت مو به دو روش عمده ی جراحی و غیر جراحی است وگرنه پروسه ی کاشت در هر دو روش یکسان است.
در روش جراحی یک برش جراحی در منطقه U شکل پشت سر که وسعت آن به کشش پوست بستگی دارد زده شده، زیر میکروسکوپ کات می شود و سپس کاشت می شود.
در روش غیر جراحی برش و بخیه نداریم و با ابزار مخصوصی برداشته شده و به مناطق طاس پیوند زده می شود

کلینیک ملل
روند کاشت مو
مرحله چهارم کاشت مو

سپس با تیغ روزنه هایی در سر ایجاد می شود (برای روشFUT) و بعد واحد های فولیکولی مو یا همون گرافت ها در سطح طاسی سر کاشته می شوند.

مرحله سوم کاشت مو

در روند غیر جراحی (FIT)  هم گرافت های مو به طور جداگانه و پراکنده توسط پانج از بانک مو (پشت سر) جدا می شوند!
واحد های فولیکولی مو در این روش به طور مستقیم در محل طاسی سر کاشته می شوند.

مرحله دوم کاشت مو

زیر میکروسکوپ فولیکول های سالم مو (گرافت های مو) از بافتِ جدا شدهِ، بریده و برداشته می شوند.

مرحله اول کاشت مو

در این مرحله موها از ته زده می شود (از قبل باید موها رنگ کرده باشد تا موی سفید نداشته باشید) و بعد از بی حسی موضعی در روند جراحی (FUT)، نواری باریک از پوست سر (فلپ) برداشته می شود و سپس بخیه می شود.

4- پی آر پی PRP: PLATLETE RICH PLASMA

در این روش پس از استخراج پلاکت از خون گرفته شده بیمار، پلاکت را تغلیظ و فعال کرده و در کف سر بیمار تزریق می کنیم، چون این پلاسما فاکتورهای رشد متعددی دارد که در درمان ریزش مو اثر بسیار قابل توجهی دارد.

5- فیلر مو

آخرین درمان ریزش مو که در آن با احیای سلول های پوست، گردش خون سر را افزایش داده و باعث تغذیه خوب فولیکول ها و افزایش رشد آنها می شود، تزریق هیر فیلر است. هیر فیلر حاوی هفت پپتید موثر در درمان ریزش مو است که باعث افزایش رشد مو هم می شود. تکنیک آن مشابه مزوتراپی سر بوده و تعداد جلسات 4 جلسه به فاصله دو هفته یکبار است.

کلینیک ملل
خدمات ابرو

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

عضلات خاصی در صورت وجود دارد که ابروها را به سمت پایین نگه میدارد، به ویژه عضله حلقوی اطراف چشم معروف به (orbicularis oculi)، در این روش با تزریق دقیق بوتاکس در این عضلات، ابروها از این کشش رو به پایین آزاد میشوند و عضلات پیشانی (frontalis muscle) باقی میمانند تا ابروها را بالا ببرند و لیفت کنند بدون اینکه ابروها غیر قرینه شوند.
این روش معمولا به چند میلی متر لیفت ابرو منجر میشود.

تقویت و پر پشت شدن ابرو با مزوتراپی و میکرونیدلینگ

مزوتراپی داروهای لازم را به فولیکول ابرو میرساند و میکرونیدلینگ نفوذ دارو را به کانال های ایجاد شده بیشتر و جریان خون را افزایش میدهد!

کاشت ابرو به روش FIT / FUT

کاشت ابرو نیز مانند کاشت مو به دو روش جراحی یا FUT و بدون جراحی FIT قابل انجام است و بعد ازین مراحل بر روی ابرو که از قبل بی حسی موضعی زده شده است، کاشتی هنرمندانه بر اساس خواب موهای ابرو انجام میشود.

فاکس آیز، چشمان روباهی یا چشمان گربه ای که این روزها ترند شده، اگر بخواهید به صورت دائمی باشد تنها با جراحی چشم انجام نمیشود بلکه نیازمند جراحی لیفت پلک، جراحی لیفت شقیقه و جراحی لیفت ابرو با هم است. لیفت چشمی که با نخ کاگ یا دو سوزنه انجام میشود دائمی نیست و ماندگاری آن در بهترین حالت دو سال است (کاملا بستگی به جنس پوست و فرم آناتومیک چشم فرد دارد) و پس از آن باید تقویت شود.

کلینیک ملل

ویزیت و مشاوره رایگان خدمات مو 76704478 | 76704462 - 021 موبایل و واتساپ: 09123002355

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.