میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن در اصل دستگاهی است که با آن لایه برداری مکانیکی روی پوست انجام میشود، در این روش هندپیس دستگاه جریان پر سرعتی از کریستال های ریز آلومینیوم اکسید را بر روی پوست میپاشد که همزمان نیز توسط دستگاه مکنده، از روی پوست جمع آوری میشود، این ذرات پس از برخورد با پوست همانند سنباده عمل کرده و بخشی از بیرونی ترین لایه پوست یا همان اپیدرم را از بین میبرد و در نتیجه لایه های زیرین پوست تولید سلول های جدید را افزایش میدهد تا سطح پوست را مجدد بازسازی کنند.

یکی از مزایای میکرودرم این است که بر روی هر نوعی از پوست قابل انجام است و جهت از بین بردن چروک های ریز پوست، رفع مشکل چرب بودن پوست، بستن منافذ پوست، کم رنگ کردن لک ها، رفع جوش های سرسیاه و … انجام میشود.  در کلینیک ملل، جهت انجام میکرودرم ابریژن پکیج های تک جلسه و هشت جلسه بنا به انتخاب فرد وجود دارد.

شایان ذکر است که میکرودرم روشی امن است و دارای تاییدیه از سازمان غذا و داروی آمریکا در سال 1996 هست.

مزیتی که میکرودرم نسبت به لایه برداری شیمیایی دارد این است که احتمال ایجاد لک و تشدید لک پس از انجام این روش خیلی کمتر است! به شرط اینکه فرد حتما استفاده از مرطوب کننده و ضد آفتاب مناسب را در طول دوره درمان رعایت کند.

مساله دیگری که اهمیت دارد این است که فرد باید دو روز قبل و بعد از انجام میکرودرم استفاده از تمام کرم های لایه بردار و ضد لک را قطع کند و پس از آن میتواند مراقبت از پوست روزانه ی خود را طبق نظر پزشک داشته باشد.

همچنین میکرودرم ابریژن میتواند به عنوان یک روش درمانی مکمل در کنار دیگر روش ها استفاده شود، به طور مثال اگر فرد لک های بزرگی نداشته باشد، میتواند میکرودرم انجام دهد و ازین خاصیت میکرودرم که نفوذ کرم های درمانی را شش تا ده برابر افزایش میدهد استفاده کرد و در کنار آن فرد در خانه از ضد لکی که پزشک تجویز کرده استفاده کند تا روند درمانی زودتر انجام و موثر تر واقع شود.

در کلینیک ملل برای پاکسازی پوست و تخلیه جوش های صورت، پس از انجام میکرودرم (طبق خواسته فرد) بخور آب داده میشود تا جوش های سر سفید با دادن گرما باز شوند و سپس پزشک با استفاده از قلم کومدون اکسترکتور، جوش ها را تخلیه میکند و بعد بر روی صورت ماسک گذاشته می شود تا چربی پوست کشیده شود.

میکرونیدلینگ

جوانسازی پوست، درمان اسکار آکنه، درمان منافذ باز پوست و … با استفاده از میکرونیدلینگ انجام می شود.
اساس کار در روش میکرونیدلینگ این است که پزشک توسط یک دستگاه که سر آن میتواند نیدل های مختلفی از جمله نیدل نانو، 6 نیدل، 12 نیدل و یا 36 نیدل داشته باشد، یک سری میکرو کانال در سطح پوست ایجاد میکند، در واقع یک آسیب کنترل شده به سطح پوست زده میشود تا پوست تحریک شود و شروع به بازسازی کند. پس از این روند نیم ساعته، پوست حالت خونریزی پیدا میکند و شبنم خونی روی سطح پوست ایجاد میشود، پس از آن کرم ترمیم کننده زده میشود. و تا 24 ساعت نباید به پوست آب زده شود. این روش را همچنین میتوان طوری انجام داد که همزمان یک سری مواد دارویی که پوست لازم دارد را با تزریق به پوست برسانیم.

درمان اسکار آکنه یک درمان چند وجهی است، در واقع نیاز به درمان ترکیبی دارد، ممکن هست علاوه بر میکرونیدلینگ به روش های مختلفی نیاز باشد، یعنی همزمان که از روی پوست در سطح اپیدرم میکرونیدلینگ، پی آر پی، مزوتراپی، کربوکسی تراپی، نانوفت و … انجام میشود، نیاز است تا از زیر پوست نیز سابسیژن انجام شود تا چسبندگی ها باز و آزاد شود و همچنین حرکت نیدل زیر پوست باعث میشود فیبروبلاست های درم برای تولید کلاژن و الاستین بهتر تحریک شوند.
لازم به ذکر است که تزریق ژل آخرین درمان اسکار اکنه است.

مزوتراپی صورت

مزوتراپی یعنی درمان مزودرم، مزودرم یکی از بافت های دوران جنینی است که منشا پوست و اعصاب است. در این روش ابتدا پوست مراجعه کننده کلینیک ملل توسط پزشک متخصص ارزیابی میشود.
اگر پوست چروک داشته باشد، هیالورونیک اسید با وزن مولکولی پایین تزریق میشود.
اگر پوست کم آب باشد، داروی مخصوص تزریق میشود تا پوست هیدراته شود.
اگر پوست لک داشته باشد، ترکیبات ضد لک تزریق میشود.
اگر پوست اسکار آکنه (جای جوش) داشته باشد، داروهایی تزریق میشود که میزان بازسازی پوست را بالا ببرد.
اگر تیرگی دور چشم وجود داشته باشد نیز داروی مخصوص تزریق میشود تا تیرگی رفع شود.
میزان جلسات دوره درمان مزوتراپی بسته به مشکل مراجعه کننده متغیر است. به طور مثال در مزوتراپی لک، تعداد جلسات به عمق لک بستگی دارد، اگر لک در اپیدرم باشد، زودتر از بین میرود، اگر عمق لک تا درم باشد، رفع لک مستلزم تعداد جلسات بیشتری است.

یکی دیگر از کاربردهای مزوتراپی، مزوتراپی غبغب است:
عوامل مختلفی در ایجاد غبغب موثرند، افتادگی پوست در نتیجه رژیم، در نتیجه افزایش سن، حتی ممکن است داشتن غبغب نتیجه عدم تناسب زوایای صورت باشد، که در این صورت با تزریق ژل چانه مشکل برطرف میشود.
در کلینیک ملل ابتدا مراجعه کننده توسط پزشک ارزیابی میشود تا مشخص شود غبغب به علت افتادگی پوست است یا به خاطر عدم تناسب زوایای صورت، اگر غبغب به خاطر عدم برقراری بالانس بین چانه، بینی، گونه و لب باشد، با تزریق فیلر چانه این بالانس بوجود می آید و غبغب رفع میشود. اگر نه پزشک بررسی میکند که غبغب به خاطر افتادگی پوست بوجود امده است یا چربی است! بر همین اساس داروی مناسب تزریق میشود تا چربی آب شود و غبغب درمان شود. بسته به حجم غبغب تعداد جلسات درمان متغیر است.
اگر روند درمان غبغب همراه با کربوکسی تراپی باشد، تعداد جلسات درمان کمتر میشود و مراجعه کننده جواب بهتری از درمان میگیرد.

پیلینگ

لایه برداری شیمیایی پوست با داروهایی که به سه نوع زیر تقسیم میشوند انجام میشود:

 • پیلینگ از نوع Lightening Peel
  درمان لک های پوستی، رنگدانه های پوستی از جمله ملاسما (لک های قهوه ای) و روشن سازی پوست
 • پیلینگ از نوع Purifying Peel
  درمان آکنه و اسکار (جای جوش و جای زخم)
 • پیلینگ از نوع Corrective Peel
  عملکرد جوانسازی و ضد پیری (رفع چین و چروک)

نانو پیلینیگی که در کلینیک ملل استفاده میشود، پیلینگ اتچه محصول کشور اسپانیا است (تکنولوژی نانو میزان لک شدن پس از پیلینگ را به صفر رسانده است) و بسته به مشکل مراجعه کننده پزشک تصمیم میگیرد از کدام نوع استفاده کند و یا درمان ترکیبی به کار ببرد.
در این روند اگر پوست فرد خیلی خشک باشد، پزشک ابتدا با تجویز مرطوب کننده مناسب و سفارش مراجعه کننده به خوردن روزانه هشت لیوان آب و داشتن رژیم ضد آفتاب، پوست را هیدراته میکند تا پس از این روند پیلینگ انجام شود.

مرحله اول: قبل از پیلینگ یعنی دو روز قبل میکرودرم رایگان برای مراجعه کننده انجام میشود تا پوست پاکسازی شود، سپس کرمی از پکیج پیلینگ اتچه به پوست زده میشود که همانند اسکراب عمل کرده تا سلول های مرده پوست از بین برود و منافذ پوست برای جذب ماده فعال پیلینگ در مرحله بعد باز و آماده شود.

مرحله دوم: محلول پیلینگ با استفاده از قلم مو بر روی پوست کشیده میشود. سپس روی این محلول با پلاستیک پوشیده میشود و حداکثر باید سی دقیقه بر روی پوست بماند.
رتینولی که در نانو پیلینگ وجود دارد در درمان لک و چروک بسیار موثر است، رتینول مشتقات ویتامین A هست و چون کپسوله شده است، به جهت باز شدن آن، باید فرد دائم (در دوره یک ماهه تا جلسه بعدی پیلینگ) به صورت خود آب بزند تا رتینول بهتر جذب پوست شود و پوسته ریزی، بهتر اتفاق بیفتد.

مرحله سوم: کرمی دیگر از پکیج اتچه بر روی پوست زده میشود که باید تا هشت ساعت باقی بماند. این کرم به عمق پوست نفوذ میکند و موجب تحریک ساخت کلاژن و الاستین میشود. (تا 24 ساعت بعد به صورت نباید آب زده شود)
مساله ای که در پیلینگ بیش از هر چیز اهمیت دارد، مراقبت خود فرد است، علاوه بر آب زدنی که در بالا اشاره شد، زدن ضد آفتابی که اس پی اف آن بالای 30 یا 50 باشد و هر سه ساعت نیز آن را تمدید کند!

سابسیژن

سابسیژن یکی از درمان های قدیمی و یکی از تکنیک های پزشکی است که در درمان اسکارها (جای زخم)، اسکار آکنه (جای جوش)، اسکار آبله مرغان، اسکار خط خنده، فولد و چروک های عمیق … استفاده میشود.
حتی برای افرادی که خط اخم یا چروک های پیشانی شان آنقدر عمیق شده که حتی پس از تزریق بوتاکس هم باقی میماند، اسکار ایجاد شده توسط سابسیژن قابل درمان است.
در این روش ابتدا پزشک سطح پوست را بی حس میکند، سپس سرم تامیسنت که حاوی مواد سرم، بی حسی و منقبض کننده عروق است را تزریق و بعد با نیدل کانولا، چسبندگی های زیر انواع اسکار یا چروک ها را که فیبروز شده است را آزاد می کند. این روش به دو الی سه جلسه درمان سابسیژن به فاصله یک ماه نیاز دارد تا جای اسکار بهبود یابد و یا عمق چروک ها کم شود.

- کربوکسی تراپی -

کربوکسی یک روش درمانی بسیار قدیمی است که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا می باشد. این روش مشابه روش مزوتراپی است با این تفاوت که در این روند گاز دی اکسید کربن در لایه اپیدرم پوست تزریق میشود، در نتیجه از مغز فرمان کمبود اکسیژن صادر میشود و این اعلام هشدار موجب خونرسانی برای رساندن اکسیژن به ناحیه مورد نظر میشود.

کاربردهای کربوکسی تراپی

 • جوانسازی صورت
  با تزریق گاز کربن دی اکسید در ناحیه صورت در زیر چروک های ریز، اسکارهای آکنه و … علاوه بر آزاد کردن چسبندگی های زیر پوست، باعث میشود جریان خون افزایش پیدا کند و پس از دوره درمان رنگ پوست روشن تر و حال پوست بهتر شود و مشکلات پوستی بهبود یابد.
 • رفع تیرگی زیر چشم
  کربوکسی تراپی بهترین درمان رفع تیرگی زیر چشم می باشد که تنها مراقب آن این است که تا 4 ساعت نباید به صورت آب زده شود.
 • درمان ترک های پوستی
  ترک های پوستی یا استرچ مارک هنگامی تشکیل میشوند که پوست می خواهد با سایز و اندازه بدن مطابقت پیدا کند و از آنجاییکه که رشد اندام های بدن سریع تر از رشد پوست است، بنابراین در زمان رشد، پوست کشیده شده و ترک ها ظاهر میشوند. با تزریق گاز کربن دی اکسید به ناحیه مورد نظر، فیبروبلاست های درم برای تولید کلاژن و الاستین تحریک میشوند و شروع به بازسازی میکنند.
 • درمان سلولیت
  به تجمع توده چربی در قسمتی از بافت های بدن به صورت موضعی سلولیت گفته میشود. وجود سلولیت در بانوان نسبت به مردان شایع تر است. این بافت چربی معمولا روی ران و باسن، شکم، بازو، زیر سوتین، زیر بغل و یا غبغب وجود دارد.
  دو نوع درمان برای رفع سلولیت وجود دارد:
 • روش اول: با تزریق داروی مزوتراپی (مخصوص لیز کردن چربی) به توده چربی سلولیت رفع میشود.
 • روش دوم: کربوکسی تراپی درمانی دائمی و همیشگی برای رفع سلولیت میباشد. در این روش با تزریق گاز کربن دی اکسید، گاز از توده های چربی که مدت ها روی هم انباشته شده اند، عبور می کند و مسیر را باز میکند تا جریان خون در آن ناحیه افزایش پیدا کند و مواد سمی و چربی ها از آن ناحیه دفع شود، ضمن اینکه نیدل کربوکسی نیز وقتی در بافت چربی فرو میرود به نوعی مانند سابسیژن عمل میکند و دیواره سلول های چربی را میشکند و از بین میبرد تا چربی آزاد شود.

ژل پروفایلو؛ معجزه لیفت و جوانسازی پوست

نسل جدید مولکول های هیالورونیک اسید، متشکل از دو مولکول با وزن مولکولی سبک و سنگین است. کمپانی سوئیسی IBSA با به کارگیری فناوری منحصر به فرد NAHYCO توانسته است به بالاترین غلظت هیالورونیک اسید در دنیا دست یابد و محصولی کاملا طبیعی، بدون استفاده از هیچ گونه ماده شیمیایی را تولید نماید.

برتری پروفایلو نسبت به درمانهای مشابه دیگر

 • پروفایلو دارای بالاترین غلظت هیالورونیک اسید نسبت به محصولات مشابه خود در دنیاست.
 • هیالورونیک اسید موجود در پروفایلو پایداری بالایی در پوست دارد، به طوری که به آرامی در پوست گسترش یافته و تاثیرات آن ماه ها پس از تزریق در لایه های مختلف پوست باقی می ماند.
 • پروفایلو با تحریک تولید کلاژن و الاستین باعث افزایش قوام و کاهش چین و چروک های سطحی پوست می گردد.
 • تزریق پروفایلو در نقاطی مشخص و بسیار سریع و بدون درد انجام میگیرد و به مراقبت های بعد از درمان نیاز ندارد.

پروفایلو در چه مواردی استفاده می گردد؟

 • کمک به ترمیم اسکار و جای جوش
 • درمان افتادگی و چین و چروک های سطحی پوست
 • آب رسانی و افزایش رطوبت در پوست های خشک و شکننده
 • احیا و بازسازی سلول های چربی تحلیل رفته ناحیه صورت در مواردی مانند افزایش سن، رژیم های غذایی و ورزش های سنگین

دستگاه آر اف فرکشنال 3 بعدی تاجی

دستگاه ‏آر اف فرکشنال سه بعدی محصولی از کمپانی Brera ایتالیا است، درمانهای سه‌بعدی رادیو فرکانس را تنها در این دستگاه می توان دید. در این دستگاه سه مود مختلف رادیوفرکانس قابل دسترسی است:

 • مود اول: آر اف فرکشنال تاجی
  هندپیس: سوزنی
  تفاوت فرکشنال موجود در این دستگاه با سایر دستگاه های موجود در بازار این است که به جای نیدل، یک سری تاج هایی در سر هندپیس دستگاه وجود دارد که در داخل پوست فرو نمی‌روند ضمن اینکه حالت ارتجاعی این تاج ها این اجازه را می دهد که به طور کاملاً منعطف در تمامی نواحی ارگونومیک صورت، اطراف بینی، اطراف چشم حرکت کرد، همچنین به دلیل فرو نرفتن سر این تاج ها به داخل پوست، زخمی بر روی سطح پوست ایجاد نمیشود. آر اف فرکشنال تاجی بدون درد و هیچ عوارض جانبی است و نیاز به بی حسی ندارد. در طی جلسه درمان و در طی هر شات، گرمای عمیق بر روی پوست احساس می شود.
  بعد از درمان، پوست مقداری قرمز شده که با گذشت چند ساعت برطرف می شود.
 • مود دوم: اراف انقباض حرارتی
  هندپیس: TC دوقطبی

  یکی از مشکلاتی که با گذشت سن در صورت اتفاق میفتد و میتواند چهره فرد را شکسته و بد شکل نشان دهد، افتادگی ماهیچه های صورت و به زبان ساده تر شل شدن و افتادگی پوست است، راه حل های مختلفی برای رفع این مشکل از لیفت جراحی تا دستگاه هایی که برای این منظور استفاده میشود وجود دارد، روشی که در کلینیک ملل برای رفع شلی و سفت شدن پوست استفاده میشود، دستگاه اراف فرکشنال با استفاده از هندپیس دو قطبی است که ابتدا گرما و سپس با ایجاد انقباض های پر قدرت ماهیچه ها را از عمق کشیده و موجب لیفت صورت میگردد.
 • مود سوم: مگاسوند
  هندپیس: اولتراسوند یک مگاهرتز

  درمان مزوتراپی بدون تزریق با این هندپیس امکان پذیر است، چرا که میکروکانال هایی که توسط عملکرد مکانیکی هندپیس سوزنی ایجاد شده، نفوذ عناصر فعال (تقویت جذب سرم فعال و هر نوع کرم زیبایی) را با این هندپیس موجب میشود. در نتیجه با این هندپیس میتوان به طور کامل به تغذیه پوست پرداخت، اندیکاسیون های دیگر عبارتند از: از بین بردن سلولیت، چربی های غبغب، چربی های صورت های چاق، فرم‌دهی نواحی زاویه فک و … است.

پلاسما جت

تکنولوژی پلاسما یک تکنولوژی است که سالهاست در پزشکی از آن استفاده می شود، اخیراً در پوست برای از بین بردن اسکارها، جای جوش، استرچ مارک، لیفت پلک و کاهش عمق چروک ها از آن استفاده می شود، مهم آن است که به توصیه های پزشک پس از انجام پلاسما عمل کنید و حتما از آفتاب پرهیز کنید.

نمونه کار پلاسما جت

برداشتن خال

برای برداشتن خال از روش های مختلفی مثل جراحی، الکترو سرجری، لیزر استفاده می شود، عزیزان باید در نظر داشته باشند که برداشتن خالی که ریشه عمیق در پوست دارد بدون اسکار امکان پذیر نیست!

ویزیت و مشاوره رایگان جوانسازی پوست 76704478 | 76704462 - 021 موبایل و واتساپ: 09123002355

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.