فیشیال یک کلمه انگلیسی (facial) به معنای یک روش مراقبتی و درمانی برای داشتن پوستی سالم و درخشان می باشد، در واقع فیشیال یکی از روتین های پوستی محسوب می شود که می تواند ماهی یکبار انجام شود.

مراحل فیشیال و پاکسازی پوست صورت:

 • اسکراب: ترکیب اسکراب های لایه بردار، معمولا به علت دانه های ریز گرانولی که درون آنها وجود دارد، مقداری زبر است که باعث لایه برداری ملایم پوست می شود. لایه ای که به کمک اسکراب پوست از روی صورت برداشته می شود، حاوی سلول های مرده، چربی پوست، باقی مانده مواد آرایشی و گرد و غبار معلق در هواست.
 • میکرودرم ابریژن: پودر سفید این دستگاه در واقع کریستال های بسیار ریز اکسید آلومینیوم هست که وقتی توسط هندپیس این دستگاه و سَری یکبار مصرف آن به روی پوست کشیده می شود، روی پوست پاشیده می شود و همزمان هم توسط خود دستگاه مکیده می شود و باعث می شود لایه رویی پوست (سلول های مرده) به‌صورتی ملایم تراشیده شود و در نتیجه اگر پوستی چرب هست خشک تر شود، جوش های زیر پوستی از بین برود، لک های پوستی کم رنگ تر شود و بر روی جای جوش و چین و چروک های ریز هم موثر است.
 • تخلیه جوش: بخور آب توسط دستگاه به صورت میخورد و بعد از آن با قلم کومدون، منافذ پوست، جوش های سر سفید و سر سیاه تخلیه می شود.
 • درمااف یا اتوی صورت: وقتی بافت پوست تحت ویبره و امواج اولتراسونیک دستگاه درمااف قرار میگیرد، منافذ پوست نرم تر شده و چربی های زیر پوستی و آلودگی های مختلف از پوست خارج می شود.
 • ماسک های آبرسان
 • ماسک های ورقه ای
 • پچ زیر چشم
 • پچ لب
 • این ماسک ها و پچ ها باید چند دقیقه ای روی صورت بمانند که برای نفوذ و تقویت جذب مواد مغذی و ویتامین های آن ها از هندپیس مگاسوند (مزوتراپی بدون تزریق) دستگاه آراف فرکشنال استفاده می شود.
 • سرم های ضد جوش، ضد لک و که بسته به نوع و مشکل پوستی استفاده می شود و بعد صورت ماساژ داده می شود.
 • گوی های یخی: علاوه بر خنک کردن پوست، باعث افزایش گردش خون و اکسیژن رسانی به پوست، درخشندگی پوست، روشن شدن پوست و … می شود.

میکرونیدلینگ

جوانسازی پوست، درمان اسکار آکنه، درمان منافذ باز پوست و … با استفاده از میکرونیدلینگ انجام می شود.
اساس کار در روش میکرونیدلینگ این است که پزشک توسط یک دستگاه که سر آن میتواند نیدل های مختلفی از جمله نیدل نانو، 6 نیدل، 12 نیدل و یا 36 نیدل داشته باشد، یک سری میکرو کانال در سطح پوست ایجاد میکند، در واقع یک آسیب کنترل شده به سطح پوست زده میشود تا پوست تحریک شود و شروع به بازسازی کند. پس از این روند نیم ساعته، پوست حالت خونریزی پیدا میکند و شبنم خونی روی سطح پوست ایجاد میشود، پس از آن کرم ترمیم کننده زده میشود. و تا 24 ساعت نباید به پوست آب زده شود. این روش را همچنین میتوان طوری انجام داد که همزمان یک سری مواد دارویی که پوست لازم دارد را با تزریق به پوست برسانیم.

درمان اسکار آکنه یک درمان چند وجهی است، در واقع نیاز به درمان ترکیبی دارد، ممکن هست علاوه بر میکرونیدلینگ به روش های مختلفی نیاز باشد، یعنی همزمان که از روی پوست در سطح اپیدرم میکرونیدلینگ، پی آر پی، مزوتراپی، کربوکسی تراپی، نانوفت و … انجام میشود، نیاز است تا از زیر پوست نیز سابسیژن انجام شود تا چسبندگی ها باز و آزاد شود و همچنین حرکت نیدل زیر پوست باعث میشود فیبروبلاست های درم برای تولید کلاژن و الاستین بهتر تحریک شوند.
لازم به ذکر است که تزریق ژل آخرین درمان اسکار اکنه است.

مزوتراپی صورت

مزوتراپی یعنی درمان مزودرم، مزودرم یکی از بافت های دوران جنینی است که منشا پوست و اعصاب است. در این روش ابتدا پوست مراجعه کننده کلینیک ملل توسط پزشک متخصص ارزیابی میشود.
اگر پوست چروک داشته باشد، هیالورونیک اسید با وزن مولکولی پایین تزریق میشود.
اگر پوست کم آب باشد، داروی مخصوص تزریق میشود تا پوست هیدراته شود.
اگر پوست لک داشته باشد، ترکیبات ضد لک تزریق میشود.
اگر پوست اسکار آکنه (جای جوش) داشته باشد، داروهایی تزریق میشود که میزان بازسازی پوست را بالا ببرد.
اگر تیرگی دور چشم وجود داشته باشد نیز داروی مخصوص تزریق میشود تا تیرگی رفع شود.
میزان جلسات دوره درمان مزوتراپی بسته به مشکل مراجعه کننده متغیر است. به طور مثال در مزوتراپی لک، تعداد جلسات به عمق لک بستگی دارد، اگر لک در اپیدرم باشد، زودتر از بین میرود، اگر عمق لک تا درم باشد، رفع لک مستلزم تعداد جلسات بیشتری است.

یکی دیگر از کاربردهای مزوتراپی، مزوتراپی غبغب است:
عوامل مختلفی در ایجاد غبغب موثرند، افتادگی پوست در نتیجه رژیم، در نتیجه افزایش سن، حتی ممکن است داشتن غبغب نتیجه عدم تناسب زوایای صورت باشد، که در این صورت با تزریق ژل چانه مشکل برطرف میشود.
در کلینیک ملل ابتدا مراجعه کننده توسط پزشک ارزیابی میشود تا مشخص شود غبغب به علت افتادگی پوست است یا به خاطر عدم تناسب زوایای صورت، اگر غبغب به خاطر عدم برقراری بالانس بین چانه، بینی، گونه و لب باشد، با تزریق فیلر چانه این بالانس بوجود می آید و غبغب رفع میشود. اگر نه پزشک بررسی میکند که غبغب به خاطر افتادگی پوست بوجود امده است یا چربی است! بر همین اساس داروی مناسب تزریق میشود تا چربی آب شود و غبغب درمان شود. بسته به حجم غبغب تعداد جلسات درمان متغیر است.
اگر روند درمان غبغب همراه با کربوکسی تراپی باشد، تعداد جلسات درمان کمتر میشود و مراجعه کننده جواب بهتری از درمان میگیرد.

جدیدترین تکنیک جوانسازی آمریکایی استفاده از لیزر جوانساز پوست یا لیزر جنسیس هست که محصولی از کمپانی آمریکایی کوترا ست! در این روش زمانی که پالس های لیزر بر روی پوست تابیده میشوند، یک حرارت حجمی به صورت سه بعدی در پوست ایجاد می کنند که علاوه بر تحریک سلول های کلاژن ساز، باعث افزایش سرعت بازسازی سلولی میشود. سازمان غذا و داروی آمریکا تاثیر لیزر جنسیس را بر روی موارد زیر تایید کرده است:
 • جوانسازی پوست
 • درمان چین و چروک
 • درمان لک
 • سفتی پوست
 • قرمزی پوست، رزاسه
 • جوش های فعال
این روش بدون درد، بدون نقاهت، بدون ایجاد زخم و هرگونه آسیب به سطح پوست هست و در هر فصلی از سال برای همه تایپ ها و رنگ های پوستی قابل انجام هست. لیزر جنسیس کوترا معمولا به سه تا پنج جلسه نیاز دارد که با فاصله یک تا سه هفته انجام میشود

سابسیژن

سابسیژن یکی از درمان های قدیمی و یکی از تکنیک های پزشکی است که در درمان اسکارها (جای زخم)، اسکار آکنه (جای جوش)، اسکار آبله مرغان، اسکار خط خنده، فولد و چروک های عمیق … استفاده میشود.
حتی برای افرادی که خط اخم یا چروک های پیشانی شان آنقدر عمیق شده که حتی پس از تزریق بوتاکس هم باقی میماند، اسکار ایجاد شده توسط سابسیژن قابل درمان است.
در این روش ابتدا پزشک سطح پوست را بی حس میکند، سپس سرم تامیسنت که حاوی مواد سرم، بی حسی و منقبض کننده عروق است را تزریق و بعد با نیدل کانولا، چسبندگی های زیر انواع اسکار یا چروک ها را که فیبروز شده است را آزاد می کند. این روش به دو الی سه جلسه درمان سابسیژن به فاصله یک ماه نیاز دارد تا جای اسکار بهبود یابد و یا عمق چروک ها کم شود.

- کربوکسی تراپی -

کربوکسی یک روش درمانی بسیار قدیمی است که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا می باشد. این روش مشابه روش مزوتراپی است با این تفاوت که در این روند گاز دی اکسید کربن در لایه اپیدرم پوست تزریق میشود، در نتیجه از مغز فرمان کمبود اکسیژن صادر میشود و این اعلام هشدار موجب خونرسانی برای رساندن اکسیژن به ناحیه مورد نظر میشود.

کاربردهای کربوکسی تراپی

 • جوانسازی صورت
  با تزریق گاز کربن دی اکسید در ناحیه صورت در زیر چروک های ریز، اسکارهای آکنه و … علاوه بر آزاد کردن چسبندگی های زیر پوست، باعث میشود جریان خون افزایش پیدا کند و پس از دوره درمان رنگ پوست روشن تر و حال پوست بهتر شود و مشکلات پوستی بهبود یابد.
 • رفع تیرگی زیر چشم
  کربوکسی تراپی بهترین درمان رفع تیرگی زیر چشم می باشد که تنها مراقب آن این است که تا 4 ساعت نباید به صورت آب زده شود.
 • درمان ترک های پوستی
  ترک های پوستی یا استرچ مارک هنگامی تشکیل میشوند که پوست می خواهد با سایز و اندازه بدن مطابقت پیدا کند و از آنجاییکه که رشد اندام های بدن سریع تر از رشد پوست است، بنابراین در زمان رشد، پوست کشیده شده و ترک ها ظاهر میشوند. با تزریق گاز کربن دی اکسید به ناحیه مورد نظر، فیبروبلاست های درم برای تولید کلاژن و الاستین تحریک میشوند و شروع به بازسازی میکنند.
 • درمان سلولیت
  به تجمع توده چربی در قسمتی از بافت های بدن به صورت موضعی سلولیت گفته میشود. وجود سلولیت در بانوان نسبت به مردان شایع تر است. این بافت چربی معمولا روی ران و باسن، شکم، بازو، زیر سوتین، زیر بغل و یا غبغب وجود دارد.
  دو نوع درمان برای رفع سلولیت وجود دارد:
 • روش اول: با تزریق داروی مزوتراپی (مخصوص لیز کردن چربی) به توده چربی سلولیت رفع میشود.
 • روش دوم: کربوکسی تراپی درمانی دائمی و همیشگی برای رفع سلولیت میباشد. در این روش با تزریق گاز کربن دی اکسید، گاز از توده های چربی که مدت ها روی هم انباشته شده اند، عبور می کند و مسیر را باز میکند تا جریان خون در آن ناحیه افزایش پیدا کند و مواد سمی و چربی ها از آن ناحیه دفع شود، ضمن اینکه نیدل کربوکسی نیز وقتی در بافت چربی فرو میرود به نوعی مانند سابسیژن عمل میکند و دیواره سلول های چربی را میشکند و از بین میبرد تا چربی آزاد شود.

ژل پروفایلو؛ معجزه لیفت و جوانسازی پوست

نسل جدید مولکول های هیالورونیک اسید، متشکل از دو مولکول با وزن مولکولی سبک و سنگین است. کمپانی سوئیسی IBSA با به کارگیری فناوری منحصر به فرد NAHYCO توانسته است به بالاترین غلظت هیالورونیک اسید در دنیا دست یابد و محصولی کاملا طبیعی، بدون استفاده از هیچ گونه ماده شیمیایی را تولید نماید.

برتری پروفایلو نسبت به درمانهای مشابه دیگر

 • پروفایلو دارای بالاترین غلظت هیالورونیک اسید نسبت به محصولات مشابه خود در دنیاست.
 • هیالورونیک اسید موجود در پروفایلو پایداری بالایی در پوست دارد، به طوری که به آرامی در پوست گسترش یافته و تاثیرات آن ماه ها پس از تزریق در لایه های مختلف پوست باقی می ماند.
 • پروفایلو با تحریک تولید کلاژن و الاستین باعث افزایش قوام و کاهش چین و چروک های سطحی پوست می گردد.
 • تزریق پروفایلو در نقاطی مشخص و بسیار سریع و بدون درد انجام میگیرد و به مراقبت های بعد از درمان نیاز ندارد.

پروفایلو در چه مواردی استفاده می گردد؟

 • کمک به ترمیم اسکار و جای جوش
 • درمان افتادگی و چین و چروک های سطحی پوست
 • آب رسانی و افزایش رطوبت در پوست های خشک و شکننده
 • احیا و بازسازی سلول های چربی تحلیل رفته ناحیه صورت در مواردی مانند افزایش سن، رژیم های غذایی و ورزش های سنگین

جالپرو اولين مزو ژل سوئيسي ايتاليايي داراي مجوز وزارت بهداشت است، در تركيب اين مزوژل از هيالورونيك اسيد و اسيد آمينه هاي ضروري پوست استفاده شده است.

جالپرو نوع كلاسيك (آبی): مناسب براى افراد جوان جهت آبرسانی و پيشگيري از ایجاد چين و چروك و همچنين كاهش خطوط و چروك های ريز، همچنین باعث شفافيت و درخشندگي و روشن شدن پوست میشود.

جالپرو نوع hmw (صورتی): مناسب براي سنين بالاتر و پوست هايي با چروك هاي عميق تر، پر كننده پوست، درمان چين و چروك ها و علائم پيري پوست، همچنین باعث شفافيت و درخشندگی و روشن شدن پوست ميشود.

 • مناسب برای صورت، گردن،دست ها، بازوها، شكم، ران و زانوها
 • مناسب براي اصلاح نواقص پوستي همچون جاي زخم، اسكار، استرچ مارك (ترک های پوستی)
 • جوانسازي و آبرساني قوي همراه با ليفت
 • بدون محدوديت سني
 • داراي CEاروپا و مجوز وزارت بهداشت

در صورت تركيب با بوتاكس (جالوبوتاكس_جالو توكسين) درمان تركيبی از هيالورونيك اسيد و آمينو اسيد و بوتوليسم است که به آن جالو بوتاکس گفته میشود، به معناي كاهش قابل توجه چين و چروك هاي پوست همراه با آبرسانی

دستگاه آر اف فرکشنال 3 بعدی تاجی

دستگاه ‏آر اف فرکشنال سه بعدی محصولی از کمپانی Brera ایتالیا است، درمانهای سه‌بعدی رادیو فرکانس را تنها در این دستگاه می توان دید. در این دستگاه سه مود مختلف رادیوفرکانس قابل دسترسی است:

 • مود اول: آر اف فرکشنال تاجی
  هندپیس: سوزنی
  تفاوت فرکشنال موجود در این دستگاه با سایر دستگاه های موجود در بازار این است که به جای نیدل، یک سری تاج هایی در سر هندپیس دستگاه وجود دارد که در داخل پوست فرو نمی‌روند ضمن اینکه حالت ارتجاعی این تاج ها این اجازه را می دهد که به طور کاملاً منعطف در تمامی نواحی ارگونومیک صورت، اطراف بینی، اطراف چشم حرکت کرد، همچنین به دلیل فرو نرفتن سر این تاج ها به داخل پوست، زخمی بر روی سطح پوست ایجاد نمیشود. آر اف فرکشنال تاجی بدون درد و هیچ عوارض جانبی است و نیاز به بی حسی ندارد. در طی جلسه درمان و در طی هر شات، گرمای عمیق بر روی پوست احساس می شود.
  بعد از درمان، پوست مقداری قرمز شده که با گذشت چند ساعت برطرف می شود.
 • مود دوم: اراف انقباض حرارتی
  هندپیس: TC دوقطبی

  یکی از مشکلاتی که با گذشت سن در صورت اتفاق میفتد و میتواند چهره فرد را شکسته و بد شکل نشان دهد، افتادگی ماهیچه های صورت و به زبان ساده تر شل شدن و افتادگی پوست است، راه حل های مختلفی برای رفع این مشکل از لیفت جراحی تا دستگاه هایی که برای این منظور استفاده میشود وجود دارد، روشی که در کلینیک ملل برای رفع شلی و سفت شدن پوست استفاده میشود، دستگاه اراف فرکشنال با استفاده از هندپیس دو قطبی است که ابتدا گرما و سپس با ایجاد انقباض های پر قدرت ماهیچه ها را از عمق کشیده و موجب لیفت صورت میگردد.
 • مود سوم: مگاسوند
  هندپیس: اولتراسوند یک مگاهرتز

  درمان مزوتراپی بدون تزریق با این هندپیس امکان پذیر است، چرا که میکروکانال هایی که توسط عملکرد مکانیکی هندپیس سوزنی ایجاد شده، نفوذ عناصر فعال (تقویت جذب سرم فعال و هر نوع کرم زیبایی) را با این هندپیس موجب میشود. در نتیجه با این هندپیس میتوان به طور کامل به تغذیه پوست پرداخت، اندیکاسیون های دیگر عبارتند از: از بین بردن سلولیت، چربی های غبغب، چربی های صورت های چاق، فرم‌دهی نواحی زاویه فک و … است.

در روش پی آر پی صورت، ابتدا از فرد خون گرفته میشود، سپس خون درون سانتریفیوژ گذاشته میشود تا در سرعت بالا اجزای تشکیل دهنده خون از هم جدا شود و بعد پلاسمای غنی از پلاکت خون با سرنگ کشیده، تغلیظ و فعال میشود و بعد به صورت تزریق میشود.

در توضیح پلاسمای خون باید گفت که خون دو نوع پلاسما دارد، پلاسما با پلاکت پایین و پلاسما با پلاکت بالا، که در روش پی آر پی، پلاسمای غنی از پلاکت به پوست تزریق میشود که فاکتور رشد دارد و سلول های بدن را فعال و مجددا جوان می‌کند و باعث کلاژن سازی پوست شده و در نتیجه موجب درمان مشکلات پوستی میشود.

در نتیجه کلاژن سازی و بازسازی پوست با استفاده از پی آر پی صورت موارد زیر اتفاق میفتد:

 • جوانسازی پوست صورت
 • درمان چین و چروک
 • درمان اسکار آکنه
 • درمان اسکار زخم و …
 • درمان خطوط خنده و …
 • درمان تیرگی زیر چشم

این روش معمولا به سه جلسه ی درمانی نیاز که فاصله جلسات آن هر شش هفته یکبار هست.

پلاسما جت

تکنولوژی پلاسما یک تکنولوژی است که سالهاست در پزشکی از آن استفاده می شود، اخیراً در پوست برای از بین بردن اسکارها، جای جوش، استرچ مارک، لیفت پلک و کاهش عمق چروک ها از آن استفاده می شود، مهم آن است که به توصیه های پزشک پس از انجام پلاسما عمل کنید و حتما از آفتاب پرهیز کنید.

برداشتن خال

با استفاده از دستگاه پلاسما، انواع ضایعات پوستی؛ خال های سطحی، خال های گوشتی، اسکین تگ یا منگوله های پوستی، زگیل و ... برداشته می شوند.البته برای برخی ضایعات پوستی به طور مثال خال های گوشتی چون فقط در سطح پوست نیستند و از لایه های زیرین پوست شکل گرفته اند، اگر به یکباره با دستگاه برداشته شوند، جایشان خالی می شود، برای همین نیاز هست در چند مرحله کار با دستگاه برایشان انجام شود یا اینکه با روش جراحی این ضایعات پوستی در یک جلسه برداشته شوند.

هایفو اولترا

هایفو اولترا Hifu Ulthera دارای پیشرفته ترین تکنولوژی جهت لیفتینگ صورت بدون جراحی و غیر تهاجمی با ماندگاری بالا و فقط در یک جلسه می باشد.

تکنولوژی پیشرفته دستگاه هایفو اولترا، انرژی امواج اولتراسونیک را بدون اینکه کوچکترین آسیبی به سطح پوست برساند، در عمق و لایه های زیرین پوست متمرکز مینماید که باعث تحریک تولید کلاژن سازی می شود و در نتیجه باعث ایجاد پوستی سفت تر و بدون چین و چروک می شود.

موارد کاربرد دستگاه جوانسازی هایفو اولترا:

 • بالابردن ابروها و رفع
 • افتادگی پلک
 • برطرف کردن چین و
 • چروک دور چشم
 • برطرف کردن چین و چروک سطح صورت و گردن
 • از بین بردن خط خنده و خط اخم
 • برطرف کردن غبغب
 • رفع افتادگی زیر چانه
 • کلاژن سازی و سفت و
 • محکم شدن پوست
 • روشن کردن سیاهی دور چشم
 • کشیدن و لیفت کردن گردن، پیشانی و چانه
 • لیفت گونه ها
 • لاغری

ویزیت و مشاوره رایگان جوانسازی پوست 76704478 | 76704462 - 021 موبایل و واتساپ: 09123002355

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *