راهنمای صفحه جوانسازی پوست

پی آر پی

در روش پی آر پی صورت، ابتدا از فرد خون گرفته میشود، سپس خون درون سانتریفیوژ گذاشته میشود تا در سرعت بالا اجزای تشکیل دهنده خون از هم جدا شود و بعد پلاسمای غنی از پلاکت خون با سرنگ کشیده، تغلیظ و فعال میشود و بعد به صورت تزریق میشود.

در توضیح پلاسمای خون باید گفت که خون دو نوع پلاسما دارد، پلاسما با پلاکت پایین و پلاسما با پلاکت بالا، که در روش پی آر پی، پلاسمای غنی از پلاکت به پوست تزریق میشود که فاکتور رشد دارد و سلول های بدن را فعال و مجددا جوان می‌کند و باعث کلاژن سازی پوست شده و در نتیجه موجب درمان مشکلات پوستی میشود.

در نتیجه کلاژن سازی و بازسازی پوست با استفاده از پی آر پی صورت موارد زیر اتفاق میفتد:

 • جوانسازی پوست صورت
 • درمان چین و چروک
 • درمان اسکار آکنه
 • درمان اسکار زخم و …
 • درمان خطوط خنده و …
 • درمان تیرگی زیر چشم

این روش معمولا به سه جلسه ی درمانی نیاز که فاصله جلسات آن هر شش هفته یکبار هست.

جالپرو

جالپرو

جالپرو اولين مزو ژل سوئيسي ايتاليايي داراي مجوز وزارت بهداشت است، در تركيب اين مزوژل از هيالورونيك اسيد و اسيد آمينه هاي ضروري پوست استفاده شده است.

جالپرو نوع كلاسيك (آبی): مناسب براى افراد جوان جهت آبرسانی و پيشگيري از ایجاد چين و چروك و همچنين كاهش خطوط و چروك های ريز، همچنین باعث شفافيت و درخشندگي و روشن شدن پوست میشود.

جالپرو نوع hmw (صورتی): مناسب براي سنين بالاتر و پوست هايي با چروك هاي عميق تر، پر كننده پوست، درمان چين و چروك ها و علائم پيري پوست، همچنین باعث شفافيت و درخشندگی و روشن شدن پوست ميشود.

 • مناسب برای صورت، گردن،دست ها، بازوها، شكم، ران و زانوها
 • مناسب براي اصلاح نواقص پوستي همچون جاي زخم، اسكار، استرچ مارك (ترک های پوستی)
 • جوانسازي و آبرساني قوي همراه با ليفت
 • بدون محدوديت سني
 • داراي CEاروپا و مجوز وزارت بهداشت

در صورت تركيب با بوتاكس (جالوبوتاكس_جالو توكسين) درمان تركيبی از هيالورونيك اسيد و آمينو اسيد و بوتوليسم است که به آن جالو بوتاکس گفته میشود، به معناي كاهش قابل توجه چين و چروك هاي پوست همراه با آبرسانی

ژل پروفایلو

نسل جدید مولکول های هیالورونیک اسید، متشکل از دو مولکول با وزن مولکولی سبک و سنگین است. کمپانی سوئیسی IBSA با به کارگیری فناوری منحصر به فرد NAHYCO توانسته است به بالاترین غلظت هیالورونیک اسید در دنیا دست یابد و محصولی کاملا طبیعی، بدون استفاده از هیچ گونه ماده شیمیایی را تولید نماید.

برتری پروفایلو نسبت به درمانهای مشابه دیگر

 • پروفایلو دارای بالاترین غلظت هیالورونیک اسید نسبت به محصولات مشابه خود در دنیاست.
 • هیالورونیک اسید موجود در پروفایلو پایداری بالایی در پوست دارد، به طوری که به آرامی در پوست گسترش یافته و تاثیرات آن ماه ها پس از تزریق در لایه های مختلف پوست باقی می ماند.
 • پروفایلو با تحریک تولید کلاژن و الاستین باعث افزایش قوام و کاهش چین و چروک های سطحی پوست می گردد.
 • تزریق پروفایلو در نقاطی مشخص و بسیار سریع و بدون درد انجام میگیرد و به مراقبت های بعد از درمان نیاز ندارد.

پروفایلو در چه مواردی استفاده می گردد؟

 • کمک به ترمیم اسکار و جای جوش
 • درمان افتادگی و چین و چروک های سطحی پوست
 • آب رسانی و افزایش رطوبت در پوست های خشک و شکننده
 • احیا و بازسازی سلول های چربی تحلیل رفته ناحیه صورت در مواردی مانند افزایش سن، رژیم های غذایی و ورزش های سنگین

مزوتراپی صورت

مزوتراپی یعنی درمان مزودرم، مزودرم یکی از بافت های دوران جنینی است که منشا پوست و اعصاب است. در این روش ابتدا پوست مراجعه کننده کلینیک ملل توسط پزشک متخصص ارزیابی میشود.
اگر پوست چروک داشته باشد، هیالورونیک اسید با وزن مولکولی پایین تزریق میشود.
اگر پوست کم آب باشد، داروی مخصوص تزریق میشود تا پوست هیدراته شود.
اگر پوست لک داشته باشد، ترکیبات ضد لک تزریق میشود.
اگر پوست اسکار آکنه (جای جوش) داشته باشد، داروهایی تزریق میشود که میزان بازسازی پوست را بالا ببرد.
اگر تیرگی دور چشم وجود داشته باشد نیز داروی مخصوص تزریق میشود تا تیرگی رفع شود.
میزان جلسات دوره درمان مزوتراپی بسته به مشکل مراجعه کننده متغیر است. به طور مثال در مزوتراپی لک، تعداد جلسات به عمق لک بستگی دارد، اگر لک در اپیدرم باشد، زودتر از بین میرود، اگر عمق لک تا درم باشد، رفع لک مستلزم تعداد جلسات بیشتری است.

یکی دیگر از کاربردهای مزوتراپی، مزوتراپی غبغب است:
عوامل مختلفی در ایجاد غبغب موثرند، افتادگی پوست در نتیجه رژیم، در نتیجه افزایش سن، حتی ممکن است داشتن غبغب نتیجه عدم تناسب زوایای صورت باشد، که در این صورت با تزریق ژل چانه مشکل برطرف میشود.
در کلینیک ملل ابتدا مراجعه کننده توسط پزشک ارزیابی میشود تا مشخص شود غبغب به علت افتادگی پوست است یا به خاطر عدم تناسب زوایای صورت، اگر غبغب به خاطر عدم برقراری بالانس بین چانه، بینی، گونه و لب باشد، با تزریق فیلر چانه این بالانس بوجود می آید و غبغب رفع میشود. اگر نه پزشک بررسی میکند که غبغب به خاطر افتادگی پوست بوجود امده است یا چربی است! بر همین اساس داروی مناسب تزریق میشود تا چربی آب شود و غبغب درمان شود. بسته به حجم غبغب تعداد جلسات درمان متغیر است.
اگر روند درمان غبغب همراه با کربوکسی تراپی باشد، تعداد جلسات درمان کمتر میشود و مراجعه کننده جواب بهتری از درمان میگیرد.

میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ

جوانسازی پوست، درمان اسکار آکنه، درمان منافذ باز پوست و … با استفاده از میکرونیدلینگ انجام می شود.
اساس کار در روش میکرونیدلینگ این است که پزشک توسط یک دستگاه که سر آن میتواند نیدل های مختلفی از جمله نیدل نانو، 6 نیدل، 12 نیدل و یا 36 نیدل داشته باشد، یک سری میکرو کانال در سطح پوست ایجاد میکند، در واقع یک آسیب کنترل شده به سطح پوست زده میشود تا پوست تحریک شود و شروع به بازسازی کند. پس از این روند نیم ساعته، پوست حالت خونریزی پیدا میکند و شبنم خونی روی سطح پوست ایجاد میشود، پس از آن کرم ترمیم کننده زده میشود. و تا 24 ساعت نباید به پوست آب زده شود. این روش را همچنین میتوان طوری انجام داد که همزمان یک سری مواد دارویی که پوست لازم دارد را با تزریق به پوست برسانیم.

درمان اسکار آکنه یک درمان چند وجهی است، در واقع نیاز به درمان ترکیبی دارد، ممکن هست علاوه بر میکرونیدلینگ به روش های مختلفی نیاز باشد، یعنی همزمان که از روی پوست در سطح اپیدرم میکرونیدلینگ، پی آر پی، مزوتراپی، کربوکسی تراپی، نانوفت و … انجام میشود، نیاز است تا از زیر پوست نیز سابسیژن انجام شود تا چسبندگی ها باز و آزاد شود و همچنین حرکت نیدل زیر پوست باعث میشود فیبروبلاست های درم برای تولید کلاژن و الاستین بهتر تحریک شوند.
لازم به ذکر است که تزریق ژل آخرین درمان اسکار اکنه است.

سابسیژن

سابسیژن یکی از درمان های قدیمی و یکی از تکنیک های پزشکی است که در درمان اسکارها (جای زخم)، اسکار آکنه (جای جوش)، اسکار آبله مرغان، اسکار خط خنده، فولد و چروک های عمیق … استفاده میشود.
حتی برای افرادی که خط اخم یا چروک های پیشانی شان آنقدر عمیق شده که حتی پس از تزریق بوتاکس هم باقی میماند، اسکار ایجاد شده توسط سابسیژن قابل درمان است.
در این روش ابتدا پزشک سطح پوست را بی حس میکند، سپس سرم تامیسنت که حاوی مواد سرم، بی حسی و منقبض کننده عروق است را تزریق و بعد با نیدل کانولا، چسبندگی های زیر انواع اسکار یا چروک ها را که فیبروز شده است را آزاد می کند. این روش به دو الی سه جلسه درمان سابسیژن به فاصله یک ماه نیاز دارد تا جای اسکار بهبود یابد و یا عمق چروک ها کم شود.

کربوکسی تراپی

کربوکسی یک روش درمانی بسیار قدیمی است که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا می باشد. این روش مشابه روش مزوتراپی است با این تفاوت که در این روند گاز دی اکسید کربن در لایه اپیدرم پوست تزریق میشود، در نتیجه از مغز فرمان کمبود اکسیژن صادر میشود و این اعلام هشدار موجب خونرسانی برای رساندن اکسیژن به ناحیه مورد نظر میشود.

کاربردهای کربوکسی تراپی

 • جوانسازی صورت
  با تزریق گاز کربن دی اکسید در ناحیه صورت در زیر چروک های ریز، اسکارهای آکنه و … علاوه بر آزاد کردن چسبندگی های زیر پوست، باعث میشود جریان خون افزایش پیدا کند و پس از دوره درمان رنگ پوست روشن تر و حال پوست بهتر شود و مشکلات پوستی بهبود یابد.
 • رفع تیرگی زیر چشم
  کربوکسی تراپی بهترین درمان رفع تیرگی زیر چشم می باشد که تنها مراقب آن این است که تا 4 ساعت نباید به صورت آب زده شود.
 • درمان ترک های پوستی
  ترک های پوستی یا استرچ مارک هنگامی تشکیل میشوند که پوست می خواهد با سایز و اندازه بدن مطابقت پیدا کند و از آنجاییکه که رشد اندام های بدن سریع تر از رشد پوست است، بنابراین در زمان رشد، پوست کشیده شده و ترک ها ظاهر میشوند. با تزریق گاز کربن دی اکسید به ناحیه مورد نظر، فیبروبلاست های درم برای تولید کلاژن و الاستین تحریک میشوند و شروع به بازسازی میکنند.
 • درمان سلولیت
  به تجمع توده چربی در قسمتی از بافت های بدن به صورت موضعی سلولیت گفته میشود. وجود سلولیت در بانوان نسبت به مردان شایع تر است. این بافت چربی معمولا روی ران و باسن، شکم، بازو، زیر سوتین، زیر بغل و یا غبغب وجود دارد.
  دو نوع درمان برای رفع سلولیت وجود دارد:
 • روش اول: با تزریق داروی مزوتراپی (مخصوص لیز کردن چربی) به توده چربی سلولیت رفع میشود.
 • روش دوم: کربوکسی تراپی درمانی دائمی و همیشگی برای رفع سلولیت میباشد. در این روش با تزریق گاز کربن دی اکسید، گاز از توده های چربی که مدت ها روی هم انباشته شده اند، عبور می کند و مسیر را باز میکند تا جریان خون در آن ناحیه افزایش پیدا کند و مواد سمی و چربی ها از آن ناحیه دفع شود، ضمن اینکه نیدل کربوکسی نیز وقتی در بافت چربی فرو میرود به نوعی مانند سابسیژن عمل میکند و دیواره سلول های چربی را میشکند و از بین میبرد تا چربی آزاد شود.

ژل جوانساز پروایج

دارای مجوز CE اروپا و وزارت بهداشت ایران
محصول کشور ایتالیا، شامل ۲ سی سی
۲۰میلی گرم هیالورونیک اسید در هر میلی لیتر

نواحی قابل تزریق:
صورت، گردن، دست، دکلته
پروایج باعث بهبود کیفیت پوست می شود. به خصوص برای افراد میانسال، سیگاری و افرادی که از سولاریوم استفاده کرده و یا حمام آفتاب می گیرند توصیه می شود.

موارد مصرف:
آب رسانی عمیق پوست
پیشگیری از علائم پیری و جوانسازی پوست (درمان چین و چروک های سطحی پوست)
افزایش سفتی وکشسانی پوست (تحریک کلاژن و الاستین)
درخشندگی پوست و ایجاد چهره ای شفاف تر و سالم تر
کمک به درمان جای آکنه، آبله مرغان و استرچ مارک های ناحیه سینه

پروتکل درمانی:
درمان ایده آل ۳ الی ۴ جلسه به فاصله ۷ تا ۱۰ روز یا ماهی یکبار
تعداد جلسات بستگی به شرایط پوست مراجعه کننده دارد.

ویزیت و مشاوره رایگان جوانسازی پوست 76704478 | 76704462 - 021 موبایل و واتساپ: 09123002355

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *