جراحی کیست سباسه

کیست سباسه توده ی نرمی زیر پوست است که بیشتر مواقع بر اثر التهاب یک فولیکول مو ایجاد میشود، در واقع با رشد بیش از حد یکی از واحدهای فولیکولی مو در زیر فضای بسته ایجاد میشود.

این کیست با ماده پنیری شکلی که به وسیله غدد سباسه لایه اپیدرم پوست تولید میشود و ماده ای نیمه جامد، سفید و چرب هست، پر شده است.

معمولا در پوست سر و لای موها، صورت، پشت بدن و بالای بازوها دیده میشود.

به خاطر برآمدگی که ایجاد میکند و ظاهر خوش آیندی ندارد، میتوان آن را با روش جراحی سرپایی تخلیه کرد. در این روند ابتدا بی حسی تزریق میشود، بعد با تیغ جراحی یه برش کوچک در مرکز کیست زده میشود، محتویات داخل کیست، ماده سفید رنگ تخلیه میشود، بعد با قیچی جراحی دیواره کیست بریده و خارج میشود و بعد محل برش بخیه زده میشود.

جراحی برداشتن خال گوشتی و انواع ضایعات پوستی

در این روش پزشک بعد از تزریق بی حسی، دور خال و ضایعات پوستی را برش می دهد و جدا می‌کند تا از عمق پوست در بیاد و سپس بخیه میزند.

بعد از حدود یک هفته بخیه ها کشیده میشوند، جای بخیه ها به مرور زمان ترمیم میشود.

جراحی اصلاح پارگی لاله گوش (پارگی سوراخ گوش)

استفاده از گوشواره های سنگین ممکن است به مرور زمان موجب پارگی لاله گوش (پارگی سوراخ گوش) شود. با انجام جراحی، پارگی لاله گوش با زدن بخیه دوخته میشود، بخیه ها از جلو و پشت گوش زده میشوند و بعد از یک هفته کشیده میشوند، بعد از ترمیم پارگی میتوان مجدد گوشواره به گوش انداخت.

ویزیت و مشاوره رایگان جراحی 76704478 | 76704462 - 021 موبایل و واتساپ: 09123002355

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *