تزریق چربی

تزریق چربی از نظر پزشکی یک پیوند اتوگرفت، یعنی پیوند از چربی های خود بیمار به خود بیمار می باشد.

تزریق چربی در مواردی که بیمار نیاز به تزریق مقادیر زیاد فیلر دارد و یا خود مایل است که هیچ ماده خارجی وارد بدنش نشود، انتخاب اول است.
تزریق چربی در افرادی که بیماری های مزمن مثل دیابت و …. و نیز مصرف دخانیات دارند، نتیجه کمتری خواهد داد و انتخاب اول نیست.
سلول چربی به دلیل اینکه ذخیره مناسبی از نظر سلول بنیادی دارد برای جوانسازی پوست یک انتخاب شایسته است.

در تزریق چربی از مناطقی از بدن بیمار که دارای چربی های قدیمی بوده و به رژیم جواب نمی دهد استفاده می شود. این چربی ها معمولا در مناطق شکم، پهلو، داخل و خارج ران ذخیره شده اند.
از آنجایی که تزریق چربی یک پیوند خودی است، برای ماندگار شدنش باید چند بار تزریق شود.
رفته رفته با پیشرفت زیست شناسی مولکولی و سلولی، روش های استخراج و تزریق چربی هم پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است. جدیدترین تحقیقات نشان داده است که تزریق چربی به همراه PRP و یا تزریق نانوفت باعث ماندگاری بیشتر چربی خواهد شد.

نانوفت که اصطلاحا چربی ابریشمی خوانده می شود، ذخیره فراوانی از سلول بنیادی دارد و تزریق آن باعث جوانسازی قابل توجه پوست و تحریک فیبروبلاست های درم برای ساخت کلاژن و الاستین بیشتر می شود.
تزریق چربی عارضه ای جز تورم، ادم و کبودی ندارد، تورم معمولا ظرف حداکثر دو هفته بهبود می یابد. میزان کبودی به مصرف سیگار، الکل، ویتامین E، چای سبز و … بستگی دارد.
دوره نقاهت نیز کوتاه و حداکثر دو روز است.

تزریق چربی به زیر چشم

چربی بهترین فیلر زیر چشم است چون به خاطر رنگ بافت چربی، درمانی موثر برای تیرگی زیر چشم به همراه گودی زیر چشم می باشد.

تزریق چربی به خط خنده

برخلاف تصور تزریق چربی نمیتواند کاملاً خط خنده را پر کند، چون خط خنده حاصل افتادگی گونه هم می باشد ولی در خط خنده های عمیق می توان از تزریق چربی به عنوان زیرسازی استفاده کرد.

تزریق چربی به گونه

هر وقت به بیمار پیشنهاد تزریق گونه می دهیم با اکراه و انکار بیمار مواجه می‌شویم در حالیکه تزریق گونه در زیباسازی زوایای صورت بسیار موثر است، هدف در تزریق گونه چاق کردن صورت نیست بلکه لیفت و شاداب سازی چهره است.

تزریق چربی به شقیقه

از آنجایی که تزریق فیلر به ناحیه شقیقه نقش بسیاری در شادابی و لیفت صورت دارد و بافت چربی پر از از سلول بنیادی است، تزریق چربی بهترین فیلر حتی از نظر قیمتی برای پر کردن گودی و فرورفتگی شقیقه است.

تزریق چربی به چانه

چانه یکی از مناطق صورت است که معمولاً در تزریقات زیبایی فراموش می شود و حال آنکه یک چانه فرمدار و پر در زیبایی و جوانی صورت بسیار موثر است.

تزریق چربی به زاویه فک

زاویه سازی صورت با فراگیر شدن تب مادلینگ یکی از پرطرفدارترین تزریقات صورت شده است، در تزریق زاویه فک چون مجبور به تزریق مقادیر زیاد فیلر هستیم، چربی گزینه مناسب تری است.

تزریق چربی به گردن

در درمان چروکهای گردن کنار تزریق بوتاکس و مزو بوتاکس، تزریق چربی ابریشمی به نام نانوفت که چربی فرآوری شده است، نقش بسزایی دارد.

تزریق چربی به دست

در دستهایی که عروق آن کاملاً مشخص شده به دلیل نیاز به مقادیر زیاد فیلر، تزریق چربی ارجحیت دارد.

تزریق چربی برای زیباسازی ناحیه تناسلی زنان

در زیبایی تناسلی زنان تزریق چربی بهترین گزینه برای بازسازی و درمان بد شکلی ناحیه تناسلی است، همچنین در تیرگی ناحیه تناسلی به هر دلیل که ایجاد شده باشد، تزریق چربی تنها گزینه قابل دسترس است.

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن، فقط در افرادی که حتماً چربی انباشته شده در قسمتی از بدن داشته باشند قابل انجام است، گاه فردی لاغر با تقاضای چربی به باسن مراجعه می کند که امکان پذیر نیست.

کلینیک ملل

ویزیت و مشاوره رایگان تزریق چربی 76704478 | 76704462 - 021 موبایل و واتساپ: 09123002355

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *